*

Vakıf Hakkında

Datça

Hacı Bektaş Veli

Alevilik

KÜLTÜREL

* GÜNÜN SÖZÜ *
* SON DAKİKA *
Allahın Aslanı Hz. Ali 
 
Allah'ın aslanıydın karanlıklar devrinde. 
Sonra nur olup parladın âlemde. 
Bu gün; 
Bitmeyen bir enerjisin 
Semah eden gönüllerde, 
'Barış, sevgi, kardeşlik' diyen her dilde.

Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı online ziyaretçi
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Yeni Yönetim Kurulunu Belirledi
24 Temmuz 2010 Cumartesi günü yapılan 1. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştiren Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi yeniden yapılandı. Hacıbektaş Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi'nin 1'inci olağan genel kurulunda, Murat Yıldırım, yeniden başkanlığa seçildi.

Dernek üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda bir konuşma yapan Vakıf Başkanı Murat Yıldırım "Vakfımızda Alevi Bektaşi geleneğinin insan sevgisini, karşılıklı güveni ve insan ilişkilerini düzenleyen en önemli gereksinimi olan dostluğu, eşitliği, laikliği bulacaksınız. Vakfımızda mezhepçilik yapılmayacağı gibi dil, din, ırk ve inanç ayrılığı da gözetilmeyecektir. Ancak, Atatürk'e ve laik Cumhuriyet ilkelerine bağlılıktan asla ödün vermeyeceğimizi ve ilkelere sahip çıkan herkesin dostumuz olduğunu özellikle vurgulamak isteriz” diyerek yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi. “Şunun da altını çizeriz ki; Türkiye Cumhuriyeti devleti ile Alevi-Bektaşi kültürünü sonsuza dek yaşatmak için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye kararlıyız. Hacı Bektaş veli Anadolu kültür vakfı'nın amaçları insan hak ve özgürlüklerine saygılı, laik, demokratik ilkeler üzerine inşa edilmiştir. Gerçek yol göstericinin bilim olduğuna inanıyoruz. Geçmişle ilgili olarak kimseye küskünlüğümüz, kırgınlığımız ve düşmanlığımız yoktur. Günümüzü dostluk içerisinde yaşamak, yaşam biçimimizle geleceğe örnek olmak istiyoruz.

Çatımız altında yobazlığa ve zorbalığa da yer yoktur. Kimsenin alternatifi değiliz. Biz Alevi-Bektaşi'yiz. Bizi tanımadan hüküm vermeyiniz, tanımak için bize sorunuz, açıklama yapmaktan mutluluk duyarız” dedi.

Vakıf çalışmaları ile ilgili olarak üyelerin bilgilendirildiği Genel Kurul Toplantısında yapılan seçimlerle yeni yönetim kurulu belirlenirken üyeler arasında da görev dağılımı yapıldı.

Önceki Vakıf Başkanı Murat Yıldırım yeniden başkanlığa seçilirken, Yunus Eskiköy, Cemalettin Köse, Ali Asker Akay, Aliekber Taşdelen, Ayşe Güleren Ünal ve Nihat Yoleri yönetim kurulunu oluşturdu. Denetleme Kurulu Üyeliklerine, Hüseyin Köse, Erzade Eroğlu ve Sevgili Sezer, Disiplin Kurulu Üyeliğine Ali Bahçetepe, Hüseyin Ekinci ve İbrahim Ünal seçilirken Üst Kurul Üyeliğine de Murat Yıldırım, Erdoğan Sezer, Yunus Eskiköy ve Aliekber Taşdelen görev aldılar.

1-) Foto Galeri İçin Tıklayınız! >>  2-) Foto Slayt İçin Tıklayınız! >>


Basında 1'inci olağan genel kurulumuz
( Gazete Sayfalrını büyük hörmek için lütfen resimlere tıklayınız! )