*

Vakıf Hakkında

Datça

Hacı Bektaş Veli

Alevilik

KÜLTÜREL

* GÜNÜN SÖZÜ *
* SON DAKİKA *
Allahın Aslanı Hz. Ali 
 
Allah'ın aslanıydın karanlıklar devrinde. 
Sonra nur olup parladın âlemde. 
Bu gün; 
Bitmeyen bir enerjisin 
Semah eden gönüllerde, 
'Barış, sevgi, kardeşlik' diyen her dilde.

Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı online ziyaretçi
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi'nin
47. Ulusal 21. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Gezi İzlenimleri…

47. Ulusal 21. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Gezi İzlenimleri…

 • Foto Galeri İçin Tıklayınız! >>
 • Foto Slayt İçin Tıklayınız! >>

  14,15,16 Ağustos ta Hacı Bektaş etkinliklerine Hacı Bektaş Vakfı Datça Şubesi kendi olanaklarıyla ve iki araçla 14 Ağustos Saat 18.00’de vakıf şube önünde başkan Murat Yıldırım ve eşi Şahanım Yıldırım, yönetim kurulu üyesi Nihat Yoleri ve eşi Hanım Yoleri, denetleme kurulu başkanı Hüseyin Köse eşi Gülay Köse denetleme kurulu üyesi Erzade Eroğlu ve gönüllü üyelerle birlikte Hacı Bektaş Etkinliklerine gidildi.

  15.08.2010 saat 10.00 da Hacı Bektaş TOKİ ilköğretim okulunda İstanbul Okmeydanı Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, sabah kahvaltısı ve akşam lokma ve kurbanlarıyla bizi ağırladılar. Okmeydanı Şube başkanı Sayın Kamil Aykanat ve tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz.

  47. Ulusal 21. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Gezi İzlenimleri… 1. gün ziyaretlerimizi çilehanede başladık, deliklitaştan geçtik daha sonra sırasıyla Aşık Mahsuni Şerif mezarı Turan Selçuk ve İlhan Selçuk’un mezarları ziyaret edildi. Saat 14.00 te beştaşlar ziyaret edildi.15.00'de Hacı Bektaş Dergâhı ve türbesi ziyaret edildi.16.00 da Kültür merkezinde alevi Bektaşi Kurulu ve kuruluşları başkanlarıyla Hacı Bektaş etkinliklerinin geleceği tartışıldı. Akşamda halk konserleri ve cem evlerinde yapılan cem ibadetine katıldık.

  16.08.2010 Tarihinde yapılan resmi törenden sonra vakıf şube başkanımız Murat Yıldırım, Vakıf Genel Başkanımız Ercan Geçmez’le bir araya geldik. Cumhuriyet Meydanında Vakıflar Federasyonu Genel Başkanı Doğan Bermek’le fotoğraf çektirdik. Saat 13.00 te Hacı Bektaş tan ayrıldık. Hacı Bektaş Veli dergâhının mistik yönü bizi etkiledi. Saat 15.00 te Keskinde bulunan Haydar Sultan dergâhını ziyaret ettik. Daha sonra Kırıkkale de bulunan Hasan Dede türbesini ziyaret ederek Datça’ya döndük.

  * 47. Ulusal 21. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri Videoları *
  Üyemiz Nihat Yoleri Yol Tv.Musa Ağarcık Röportajı
  Medyada 47. Ulusal 21. Uluslararası Hacı Bektaş
  Sabahat Akkiraz Konseri - Hacı Bektaş Töreni'nde!
  Emre Saltık Konseri - Hacı Bektaş Töreni'nde!


  HACI BEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI DATÇA ŞUBESİ

  15.16.17 Ağustos 2010 Uluslar arası Hacı Bektaşi Veli etkinliklerine, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi olarak bizde katıldık.

  Yüz yıllardır sindirilmeye ve susturulmaya çalışılan Alevilik kendisini; Hacı Bektaş Felsefesinin hoşgörü, dostluk, kardeşlik, yardımlaşmacı, dayanışmacı ve hümanist anlatışında bulmaktadır. Onun içindir ki Hacı Bektaşi Veli evrensel boyutta anılmalıdır. Çünkü onun düşünceleri ve söylemleri evrenselleşmiştir.

  Hacı Bektaş saygınlığını artırmak, dahada ileri boyutlara taşımak için; Onu anma, anlama ve tanıtma konusunda bizimde bir nebze katkımız olur inancıyla bu etkinliklere katılmayı bir görev saydık.

  Hacı Bektaş Veli mezhep, din, ırk ve cinsiyet ayırımı gözetmez. Onun felsefesinin odağında hoşgörü ve insan vardır.

  İşte bunun içindir ki Hacı Bektaş Veli her yıl Uluslar arası boyutta anılmaktadır. Bu yaklaşıma dostluktan, kardeşlikten, barıştan, hoşgörüden, çağdaşlıktan yana olan her Kişinin, her kesimin sahip çıkması ve yaşatması gerekir. İşte o zaman husumetler, küskünlükler, dargınlıklar, tüm olumsuzluklar ve savaşlar sona erecektir.

  19 Ağustos 2010
  Hacı Bekataşı Veli Datça Şubesi adına
  Yönetim Kurulu Başkanı
  Murat YILDIRIM


  *** Resimler ***

 • Foto Galeri İçin Tıklayınız! >>
 • Foto Slayt İçin Tıklayınız! >>

  16.08.2010 Tarihinde yapılan resmi törenden sonra vakıf şube başkanımız Murat Yıldırım, Vakıf Genel Başkanımız Ercan Geçmez’le bir araya gelerek Cumhuriyet Meydanında Vakıflar Federasyonu Genel Başkanı Doğan Bermek’le fotoğraf çektirdi.

 •