Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı  Forumu  Forum Ana Sayfa Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Forumu

( YOLUMUZ İLİM , İRFAN VE İNSANLIK SEVGİSİ ÜZERİNE KURULMUŞTUR ! )

SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Fıkra

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder     Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Forumu Forum Ana Sayfa -> Makale-Hikaye
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Ekrem Yıldırım

MesajTarih: Çrş Ksm 14, 2007 1:11 pm    Mesaj konusu: Fıkra Alıntıyla Cevap Gönder

FIKRA
günlerden bir gün inanılmaz bir şekilde yağmur yağar seler akmaya başlar.tabi bu arada birtane yılan selden karşıya geçmeye çalışır fakat geçemez,ama karşıyada geçmek zorunda çünkü sel gittikçe çoğalıyor ve karşıya geçmese onuda arasına katıp götürecek.derken yılan bir bakarki öteden bir tilki oynaya zıplaya selden karşıya geçiyor.hemen tilkiyi yanına çağırır ve yalvarmaya başlar.
-tilki kardeş benide karşıya geçir diye.ama tilki ;
-olmaz sen kesin beni ısırıp öldürüsün der,o yüzden seni karşıya geçirmem der.yılan tekrar yalvarır;
-ama tilki kardeş biz dos değilmiyiz ben yapmam öyle bişey der ve tilkiyi ikna eder ve tilkinin boynuna sarılıp karşıya geçmeye başlarlar beraber.
tam karşıya varacakları sırada yılanda anlıyor artık tekbaşına karşıya geçeceğini ve tilkiye gülerek;
seni şimdi ısıracam ve öldürecem.der.tilki hani biz dostuk sen böyle yapmazdın desede yılan kafasına sokmuş tilkiyi ısıracağını.tabi tilki hemen düşünür ve der.
-tamam yılan kardeşmadem beni ısıracan bari o güzel kafanı uzatta sonkez bir öpeyim der ve yılan hemen kafasını uzatır ve tilki yılanın kafasından ısırıp öldürü ve karşıya geçer.tilki yılanı bir güzel suyun yanında düzeltip ip gibi yapar ve karşısına geçip şunu der;
-al sana ben öyle eğri büğrü dost arkadaş istemem böyle dümdüz dost arkadaş isterim.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder

Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder     Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Forumu Forum Ana Sayfa -> Makale-Hikaye Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız