Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı  Forumu  Forum Ana Sayfa Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Forumu

( YOLUMUZ İLİM , İRFAN VE İNSANLIK SEVGİSİ ÜZERİNE KURULMUŞTUR ! )
 
 SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Rüyalarını çaldılar

 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder     Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Forumu Forum Ana Sayfa -> Mizah Gülmece
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tetrilejyonKayıt: 14 Ksm 2007
Mesajlar: 1

MesajTarih: Çrş Ksm 14, 2007 1:49 pm    Mesaj konusu: Rüyalarını çaldılar Alıntıyla Cevap Gönder

Samsun'un Alaçam İlçesi'nde oturan emekli öğretmen Hasan Sancak, gördüğü ve notere onaylattığı bir rüyasının, 5 yıl sonra bir meşrubat firması tarafından reklam filmi yapıldığı iddiasıyla, ‘Rüyalarımı çaldılar' diyerek dava açtı.

Samsun'da, daha önce gördüğü rüyasını notere onaylatan ve bu rüyasını bir kola üreticisi firmanın reklam film olarak kullandığını iddia eden emekli bir öğretmenin açtığı tazminat davasının görülmesine başlandı.

30 Kasım 2000 yılında gördüğü bir rüyayı ilginç bularak Bafra ilçesinde noter onaylattıktan sonra bu rüyayı 'reklam şirketlerine gönderen', 2005 yılında Coca-Cola firmasının kendisinden olur almadan reklam filmi haline getirip yurt içi ve yurt dışında yayınlattığını iddia eden emekli öğretmen Hasan Sancak'ın ilgili firmanın Türkiye Temsilcisi ve firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan hakkında açtığı 7000 YTL'lik tazminat davanın ilk duruşması bugün Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde yapıldı.

Duruşmaya Hasan Sancak ve her iki tarafın avukatları katıldı.

Duruşmada davalı firmanın avukatı, "Dava konusu olay ile ilgili olarak hiçbir iş, işlem ve tasarrufu bulunmayan müvekkil yönünden davanın sıfat (pasif husumet) yokluğu nedeniyle reddine karar verilmesini talep ediyoruz" şeklinde dilekçe sundu.

Taraf avukatlarının davayla ilgili olarak gerekli delillerin sunulması için gün istemeleri üzerine duruşma ertelendi.

Emekli öğretmen Hasan Sancak'ın notere tastik ettirdiğini söylediği rüya şöyle:

"Rüyamda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. saat gece 03.00 idi. Yataktan kalkarak mutfağa gittim. Buzdolabının kapağını açtım. İçinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta duracak dermanım kalmamıştı. Su ile karın doyurulmaz diyordum, birden aklıma misafir odasındaki bilgisayarım geldi. hemen misafir odasına koştum. Bilgisayarımı açtım, bilgisayar faresini elime alarak, internete geçtim. Büyük bir market aramaya başladım.

Uzun uğraşlardan sonra karşıma internette büyük bir süper market çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki, tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma... Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya başladım. Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hal aldığını gördüm."
www.24haber.com
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
REKLAM YAZARIKayıt: 27 Tem 2008
Mesajlar: 32
Konum: ALAÇAM-SAMSUN

MesajTarih: Pzr Tem 27, 2008 7:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur !..

Aşağıdaki konunun davası şu anda Türk Mahkemesinde sürmektedir.
Yazılarımı okuyup ve görüntüleri seyrettikten sonra konudan anlıyorsanız yorum yazınız. Konudan anlamayanlar lütfen yorum yazmasınlar. Kötü söz sahibine aittir. Onurluyum ve kişilik sahibiyim diyen insanlara sesleniyorum. Burada 2000 yılında notere onaylatılan ve âlemde eşi ve benzeri olmayan rüya reklam senaryosunun 5 sene sonra izin alınmadan dünya ve Türkiye’deki ulusal kanallarda kullanılmasıdır. Olayı bu şekilde değerlendiriniz.


SAMSUN-ALAÇAMLI KALK ŞAİRİ, REKLAM YAZARI, EĞİTİMCİ, GAZETECİYİM.
RÜYALARIMI ÇALDILAR. Haberine konu olan kişiyim.


Ben,1 Aralık 200O de,44 yaşında gerçek rüya reklâm senaryosunu noter onaylatan, bu tarihten sonra da rüyalarında reklâm senaryoları gören dünyadaki ilk ve tek kişiyim. 3 tanesi çıkan 50 tane şiir kitabım–5000 şiirim,50 tanesi noter onaylı 400 taneden fazla reklâm senaryom vardır. Şiir kitaplarımı çıkartma ve alternatif reklâm senaryolarımı kamuoyuna duyurma mücadelesi veriyorum. En az 8 şirket rüya reklâm senaryolarımı kopyaladı. Coca Cola ile mahkememiz devam ediyor. Şu anda dava Yargıtay’dadır. Coca Cola, Ulusal medyayı tamamen susturdu. Reklâm alamam diye Tv ve gazeteler korkularına haber yapamıyorlar. Param olsa RÜYA REKLÂM SENARYOLARIMI ÇALANLARIN hepsini mahkemeye veririm. En son UFO Kâbus Reklâm Senaryomu kopyaladı. Param olmadığı için mahkemeye veremiyorum. Tv reklâm ajansı arıyorum. Tanıdığınız bir reklâm ajansında arkadaşınız varsa, desteğinizi bekliyorum.

ACUN ILICALI-SOBA ZEHİRLENMESİNİ VİDİVİDO’DA SEYRETMEK İSTERSENİZ TIKLAYINIZ!

http://www.vidivodo.com/153857/sessiz-olum


Eğer ilişim çalışmıyorsa, internet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız.

Noter Onaylı Rüya- Samanyolu Maceracıyı Seyretmek İster misiniz?
GOGLE’YE KTUNNEL.COM YA DA Z.TUNNEL.COM YAZ AÇ BEGİN BROWSİNG’İ TIKLA.
BOŞ ALANA HASAN SANCAK YAZ.TIKLA VE SEYRET.

http://www.youtube.com/watch?v=EpkDzSi0xAY


AIDS-CİPS-COLA-İÇKİ-KENE-MAGANDA DEHŞETİ-SİGARA-KUMAR-TERÖRÜN… Toplum üzerindeki olumsuz etkilerini anlatan kısa filmler çekip, video sitelerine göndereceğim. İlk kısa filmim de SOBA ZEHİRLENMESİ üzerinedir. VİDİVODO, MYNET, PİKNİKTUBE, AKILLI TV, VE YOU TUBE’ye dekoydum.. Kısa filmlerimin kamuoyu ile paylaşılması için destek verir misiniz?


ALTERNATİF REKLÂM SENARYOLARI YAZIYORUM
Tv Reklâm Senaryo Yazarıyım. Çalışabileceğim Reklâm Ajansları Firma Ve Şirketler Arıyorum.


ORADA KİMSE VAR MI? SESİMİ DUYAN VAR MI?

HÜR,BAĞIMSIZ,ONURLU,YÜREĞİ YETEN MEDYA ARIYORUM!..
KALEMİNİ, RUHUNU, BEDENİNİ, DÜŞÜNCESİNİ SATMAYAN, PARANIN KÖLESİ OLMAYAN BASIN MENSUBU İSENİZ,SESİME SES VERİNİZ..


Para ve reklâm ile-Türk Basını susarsa
Yurdumuz elden gider-ne mal kalır ne yasa

Hasan Sancak
Kamuoyunda bilen ve bilmeyen de konuşmaktadır.
Noter Onaylı Rüya bir Tv reklam senaryosudur. TUNCAY ÖZİLHAN gücüyle, bütün ulusal basını susturmuştur. Televizyonlar, gazeteler, yazarlar… Bu haberimi reklâm alamam korkusuyla yapamamaktadırlar. Bu yazım ve basınımızın aracılığıyla Tuncay Özilhan’a bir çağrıda bulunmak istiyorum. Kendine güveniyorsan, rüya reklâm senaryosunu kullanmadık diyorsan, karşıma gel! Basını susturacağına, oraya buraya telefon açacağına istediğin bir televizyonda biz, Noter Onaylı Rüya Reklam Senaryosunu kullanmadık, de. Diyemezsin. Çünkü Noter Onaylı Rüya Reklâm Senaryosu, 1 Aralık 2000’de notere yazılı metin hâlinde onaylatılmıştır.5 sene sonra Coca Cola rüya reklam senaryomun aynısını dünyada ve Türkiye’de ulusal televizyonların reklam kuşaklarında oynatmıştır. Kanal D’de program yapan Beyazıt Öztürk korkusuna beni canlı yayına bağlatamamıştır. Beni 3 sefer telefonla arayıp, canlı yayına alacağız diyen kendisidir. Kanal D’de program yapan Esra Ceyhan’da canlı yayına gel demesine rağmen, yönetim tarafından susturulmuştur. Flasha Tv Canım Türkiye Programı Alaçam’a gelip çekim yapmasına rağmen yayınlayamamıştır. SAMANYOLU TELEVİZYONU MACERACI PROGRAMI SUNUCUSU MURAT YENİ beni 9 dakika göstermiştir. Kendisine saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Konu ile ilgili görüntü aşağıdadır.


2000 yılında haberim Türkiye’de flaş haber olarak dünyaya duyurulmuştur. Şimdi ise reklam alamam korkusuyla bütün ulusal medya susmaktadır. Hani siz hürdünüz? Hani bağımsızdınız? O zaman telefon ve mailleri niçin veriyorsunuz? Bize şuralardan ulaşabilirsiniz, diyorsunuz. Gazeteci Savaş Ay, Atıf Bir, Ali Saydam, Ali Kırca, Güneş Tulga… Yüzlercesi susmuştur. Türkiye’de haber konusu olabilmek için 9.kat ya da Boğaz Köprüsüne’ mi çıkmak gerekir? Ben, şimdi buradayım. Canlı yayına bağlanıp, gelmezseniz kendimi aşağı atarım demem mi gerekir? Böyle bir haber anlayışı nerede görülmüştür? İnsanlar dünyada para için mi yaşarlar? Ya insanın onuru ne olacak? Hasan Sancak emekli bir öğretmendir. Aynı zamanda da 24 senedir basının içindedir. İşin ilginç tarafı da 2000 yılında notere onaylattığı, dünyada sadece kendisine ait olan rüya reklâm senaryosunun Coca Cola tarafından kullanıldığını açıklamaktadır. Rüya reklâm senaryolarım çalınmamış olsa, her akşam bir televizyonda olurdum. O,sadece hakkını aramaktadır. Aramayayım mı? Benim buradaki gerçek sitemim, medya patronlarınadır. Türkiye’de yazma deniyorsa yazılmamaktadır.

Başbakanın Samsun Mitingi, Doğru Yol Partisi Eski Genel Başkanı Mehmet Ağar ve İbrahim Tatlıses’in Samsun 19 Mayıs Belediyesinin Açılışı, Nimet Çubukçu, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu Kültür ve Turizm Bakanı ve Parti Genel Başkanı iken, Kültür Bakanı Atilla Koç…Hepsini de Samsun’da yakaladım. Benimle hiç birisi ilgilenmedi. Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç “Rüyalarını Çalanları Sakın Affetme.”Sana destek olacağım, dedi. Ankara’ya gitti. Beni unuttu. Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ve bütün basının huzurunda, ben senin derdini biliyorum. Yarın gel seni iki saat dinleyeyim diyen ve beni Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığından Genel Sekreter Kenan Şara’ ya kovduran Yusuf Ziya Yılmaza’ a ne demeli? İnsan verdiği sözü tutmaz mı? Bu bir de Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ise… Gazete köşe yazarlarımız köşelerinde bunu Yusuf Ziya Yılmaz’a soru sorup, cevap veriniz diyebilirler mi? Başkan Yusuf Ziya Yılmaz ve Kenan Şara benden önce ahrete göçerseler… Hakkımı helal etmiyorum… Diye sizlere mail göndereceğim. Bu haberimi sadece Samsun yerel Manşet Gazetesi üç gün manşetten verdi. Binlerce mail göndermeme rağmen yazarlar bile köşelerine alamadılar. Hür, bağımsız, onurlu, yüreği yeten, paranın kölesi olmayan basın mensupları muhakkak sesimi duyacaktır. Onların hepsine saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Daha hür ve bağımsız bir medyanın Türkiye’de oluşması dileğiyle… Saygı ve sevgilerimi sunarım.
Saygılarımla.

Aşağıdaki reklam senaryosu dünyadaki ilk notere onaylatılan gerçek rüya reklam senaryosudur. Bunun dünyada eşi ve benzeri yoktur.1 Aralık 2000 de notere onaylatılmıştır. Coca Cola tarafından dünyada ve Türkiye’deki ulusal kanallarda 5 sene sonra ‘ Dünyada Kalan Son Coca Cola Reklam Filmi’ olarak aynen gösterilmiştir.

ÂLEMDE İLK VE TEK
DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ YOK
NOTER ONAYLI RÜYA
BU YAZININ TAMAMI ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ REKLÂM YAZARI EĞITİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK'A AİTTİR. DÜZENLEME ŞEKLİNDE İFADE TESBİT TUTANAĞI

İki bin yılı Aralık ayının birinci günüdür. 1.12.2000 Aşağıda mühür ve imzası bulunan, ben Bafra 2. Noterliği NİLGÜN KURT Çakırmahmut İş hanı Kat:1 Bafra adresindeki dairemde görev yaparken, yanıma gelen ve gösterdiği Alaçam nüfusundan
YENİLEME nedeni ile verilen 22.08.1989 gün ve V01-985727 numaralı fotoğraflı nüfus cüzdanı kimliğine göre Samsun ili Alaçam ilçesi Yeni cami Mah. Nüfusunda 008,5 cilt 16 sayfa 290-7 kütükte kayıtlı olup, baba isminin Yakup, anne isminin Emine olduğu ve 1956 tarihinde doğduğu anlaşılan ve hâlen Yeni cami Mah Alaçam adresinde oturduğunu ve okuryazar olduğunu söyleyen HASAN SANCAK Düzenleme şeklinde bir ifade TESBİT TUTANAĞI tanzimini istedi. Kendisini yukarıda yazılı hüviyet ile tanıdığım gibi, bu işi yapma yeteneğinin bulunduğunu ve okuryazar olduğunu gördüm. Bunun üzerine şu suretle söze başladı. Aşağıda anlatılan rüya yazısı hiçbir bilgisayar-İnternet-buzdolabı-süper market vb. şirketi tarafından tamamı ya da bir bölümü sahibinden izin alınmadan televizyon, radyoda... Reklâm hâline getirilerek seslendirilemez, oynanamaz, oynatılamaz ve yayınlanamaz.

RÜYAMDA GÖRDÜĞÜM DÜŞ

Konu: Rüyamda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. Saat gece 03.00'dı. Yataktan kalkarak mutfağa gittim. Buzdolabının kapağını açtım. İçerisinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek namına hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta duracak dermanım kalmamıştı. Su ile karın doyurulmaz diyordum, birden aklıma misafir odasındaki bilgisayarım geldi. Hemen misafir odasına koştum. Bilgisayarımı açtım, bilgisayar faresini elime alarak, İnternet'e geçtim. Büyük bir market aramaya başladım. Uzun uğraşlardan sonra karşıma İnternet'te büyük bir süper market çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki, tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma... Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya başladım. Ortaya çıkan toplam rakamın maaşımı kat kat aştığını gördüm Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hâl aldığını gördüm... Yazılan bu tutanak okunması için kendisine verildi. Okudu. Yazılanların hakiki arzuları olduğunun bildirilmesi üzerine altı tarafımızdan imzalandı ve mühürlendi.

1 ARALIK 2000
İki bin yılı Aralık ayının birinci günü
T.C.
BAFRA İKİNCİ NOTERİ
NİLGÜN KURT
RESMİ MÜHÜR VE İMZA
ASLININ AYNIDIR
NO:1 6 8 6 2
1 ARALIK 2000


NOTER ONAYLI RÜYAM İLE COCA COLA’NIN BENZERLİKLERİ

Coca Cola'nın Nisan 2005'te aynı anda dünya ve Türkiye'de ulusal kanalların reklâm kuşaklarında yayınlanan reklâmını seyretmişsinizdir. Benim rüyamla ilgili benzerliklerini sizin bilgilerinize de sunuyorum.


Coca Cola reklâmında dünyada tek olan son şişe değil, son kalan rüyanın kendisidir. Coca Cola değildir. Rüya olmadan bu isim bir anlam taşımaz. O rüya da dünyada 6 milyar insandan sadece şahsıma ait olan Noter Onaylı Rüya Reklâm Senaryosudur.

Noter Onaylı Rüya isminden de anlaşılacağı gibi bir rüya reklâm senaryosudur.
Coca Cola'nın reklâm senaryosu da bir rüya reklâm senaryosudur.

Noter Onaylı Rüya Reklâm Senaryosu 1 ARALIK 2000’de yazılı metin halinde notere onaylatılmıştır. Coca Cola Nisan 2005'te, Rüya Reklâm Senaryomdan 5 sene sonra dünyadaki ve Türkiye’deki ulusal televizyonların reklâm kuşaklarında reklam senaryosunu göstermiştir.

Ben, yattığım yerde(yatakta) rüya görmekteyim.
Coca Cola'daki genç de yattığı yerde(koltukta) rüya görmektedir.

Ben, rüya gördüğüm yataktan ayağa kalkmaktayım.
Coca Cola'daki genç de yattığı yerden,koltuktan ayağa kalkmaktadır.

Ben, yataktan kalktıktan sonra yürüyorum.
Coca Cola’daki genç de yürümektedir.

Ben yataktan kalktıktan sonra bir şey aramaktayım.
Coca Cola'daki genç de bir şey aramaktadır.

Ben, yataktan kalktıktan sonra açlık ihtiyacı olduğum anlaşılmaktadır.
Coca Cola'daki gencin de susuzluk ihtiyacı olduğu anlaşılmaktadır.

Ben, açlık ihtiyacımı karşılamak için buzdolabının kapağını açıp yiyecek arıyorum.Coca Cola'daki genç de buzdolabının kapağını açıp içecek aramaktadır.

Ben, buzdolabının içinde yiyecek bulamıyorum.
Coca Cola'daki genç de buzdolabının içinde içecek bulamamıştır.

Ben, buzdolabını kapattıktan sonra yiyecek aramam devam etmektedir.
Coca Cola' daki gencin de içecek araması sürmektedir.

Ben, açlığını gidermek için dükkân arıyorum.
Coca Cola’daki genç de dükkan aramaktadır.

Ben, dükkân bulmak için bilgisayarımı açıp İnternete geçiyorum.
Coca Cola’daki genç de, beş sene sonra (bilerek) teknolojiyi kullanmayıp, yürüyerek
Dükkân bulmak için, içecek aramaktadır.

Ben,Internet üzerinden yiyecek arama mücadelemi sürdürmekteyim..
Coca Cola'daki genç de yürüyerek çeşitli dükkânlara içecek sormaktadır.


Ben, uğraşlardan sonra hem yiyeceğe hem de içeceğe ulaşmaktayım.
Coca Cola'daki genç de uzun uğraşlardan sonra içeceğe ulaşmaktadır.

Bütün bunların sonucunda iki rüya reklâm senaryosunda da bunun bir rüya olduğu görülmektedir.

Ben, rüyanın sonunda gördüğüm rüyadan uyanmaktayım.
Coca Cola reklâm senaryosunda da genç gördüğü rüyadan uyanmaktadır.

Benim gördüğüm ve notere onaylattığım rüya reklam senaryosunun eşi,benzeri yoktur ve alemde tektir.Coca Cola’daki rüya reklam senaryosunda da dünyada tek bir Coca Cola şişesinin kaldığını söylemektedir.HASAN SANCAK
ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
REKLÂM YAZARI
(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)
_________________
SANCAK
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger

Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder     Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Forumu Forum Ana Sayfa -> Mizah Gülmece Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

 
Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye