Mu?la Dat?a Hac? Bekta? Veli Anadolu K?lt?r Vakf?  Forumu  Forum Ana Sayfa Mu?la Dat?a Hac? Bekta? Veli Anadolu K?lt?r Vakf? Forumu

( YOLUMUZ ?L?M , ?RFAN VE ?NSANLIK SEVG?S? ?ZER?NE KURULMU?TUR ! )

SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Rüyalarını çaldılar

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder     Mu?la Dat?a Hac? Bekta? Veli Anadolu K?lt?r Vakf? Forumu Forum Ana Sayfa -> Mizah G?lmece
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tetrilejyon

MesajTarih: Çrş Ksm 14, 2007 1:49 pm    Mesaj konusu: R?yalar?n? ?ald?lar Alıntıyla Cevap Gönder

Samsun'un Ala?am ?l?esi'nde oturan emekli ??retmen Hasan Sancak, g?rd??? ve notere onaylatt??? bir r?yas?n?n, 5 y?l sonra bir me?rubat firmas? taraf?ndan reklam filmi yap?ld??? iddias?yla, ‘R?yalar?m? ?ald?lar' diyerek dava a?t?.

Samsun'da, daha ?nce g?rd??? r?yas?n? notere onaylatan ve bu r?yas?n? bir kola ?reticisi firman?n reklam film olarak kulland???n? iddia eden emekli bir ??retmenin a?t??? tazminat davas?n?n g?r?lmesine ba?land?.

30 Kas?m 2000 y?l?nda g?rd??? bir r?yay? ilgin? bularak Bafra il?esinde noter onaylatt?ktan sonra bu r?yay? 'reklam ?irketlerine g?nderen', 2005 y?l?nda Coca-Cola firmas?n?n kendisinden olur almadan reklam filmi haline getirip yurt i?i ve yurt d???nda yay?nlatt???n? iddia eden emekli ??retmen Hasan Sancak'?n ilgili firman?n T?rkiye Temsilcisi ve firman?n Y?netim Kurulu Ba?kan? Tuncay ?zilhan hakk?nda a?t??? 7000 YTL'lik tazminat davan?n ilk duru?mas? bug?n Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde yap?ld?.

Duru?maya Hasan Sancak ve her iki taraf?n avukatlar? kat?ld?.

Duru?mada daval? firman?n avukat?, "Dava konusu olay ile ilgili olarak hi?bir i?, i?lem ve tasarrufu bulunmayan m?vekkil y?n?nden davan?n s?fat (pasif husumet) yoklu?u nedeniyle reddine karar verilmesini talep ediyoruz" ?eklinde dilek?e sundu.

Taraf avukatlar?n?n davayla ilgili olarak gerekli delillerin sunulmas? i?in g?n istemeleri ?zerine duru?ma ertelendi.

Emekli ??retmen Hasan Sancak'?n notere tastik ettirdi?ini s?yledi?i r?ya ??yle:

"R?yamda karn?m?n zil ?ald???n? fark ederek uyand?m. saat gece 03.00 idi. Yataktan kalkarak mutfa?a gittim. Buzdolab?n?n kapa??n? a?t?m. ??inde yiyecek arad?m. Ne yaz?k ki buzdolab?nda ve evde yiyecek hi?bir ?eyin olmad???n? g?rd?m. A?l?ktan ayakta duracak derman?m kalmam??t?. Su ile kar?n doyurulmaz diyordum, birden akl?ma misafir odas?ndaki bilgisayar?m geldi. hemen misafir odas?na ko?tum. Bilgisayar?m? a?t?m, bilgisayar faresini elime alarak, internete ge?tim. B?y?k bir market aramaya ba?lad?m.

Uzun u?ra?lardan sonra kar??ma internette b?y?k bir s?per market ??kt?. Reyonlarda ne yoktu ki, tavuk, peynir, zeytin, sucuk, past?rma... Can?m?n ?ekti?i hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin ?zerine teker teker getirerek bir bir t?klad?m. Her t?klad???m yiyecek benim buzdolab?na ?stten dolmaya ba?lad?. Buzdolab?n? s?per marketten a?z?na kadar doldurdum. Sevincimden havalara z?pl?yordum. Kendi kendime bolluk ne g?zel ?ey diyordum. Birden akl?ma bu yiyeceklerin paras?n? vermedi?im geldi. Doldurdu?um o yiyeceklerin hesab?n? yapmaya ba?lad?m. Han?m?n seslenmesiyle tatl? d??ten uyand???m zaman durmadan elimin a?z?ma gitti?ini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hal ald???n? g?rd?m."
www.24haber.com
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
REKLAM YAZARI

MesajTarih: Pzr Tem 27, 2008 7:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kamuoyuna Sayg?yla Duyurulur !..

A?a??daki konunun davas? ?u anda T?rk Mahkemesinde s?rmektedir.
Yaz?lar?m? okuyup ve g?r?nt?leri seyrettikten sonra konudan anl?yorsan?z yorum yaz?n?z. Konudan anlamayanlar l?tfen yorum yazmas?nlar. K?t? s?z sahibine aittir. Onurluyum ve ki?ilik sahibiyim diyen insanlara sesleniyorum. Burada 2000 y?l?nda notere onaylat?lan ve ?lemde e?i ve benzeri olmayan r?ya reklam senaryosunun 5 sene sonra izin al?nmadan d?nya ve T?rkiye’deki ulusal kanallarda kullan?lmas?d?r. Olay? bu ?ekilde de?erlendiriniz.

SAMSUN-ALA?AMLI KALK ?A?R?, REKLAM YAZARI, E??T?MC?, GAZETEC?Y?M.
R?YALARIMI ?ALDILAR. Haberine konu olan ki?iyim.

Ben,1 Aral?k 200O de,44 ya??nda ger?ek r?ya rekl?m senaryosunu noter onaylatan, bu tarihten sonra da r?yalar?nda rekl?m senaryolar? g?ren d?nyadaki ilk ve tek ki?iyim. 3 tanesi ??kan 50 tane ?iir kitab?m–5000 ?iirim,50 tanesi noter onayl? 400 taneden fazla rekl?m senaryom vard?r. ?iir kitaplar?m? ??kartma ve alternatif rekl?m senaryolar?m? kamuoyuna duyurma m?cadelesi veriyorum. En az 8 ?irket r?ya rekl?m senaryolar?m? kopyalad?. Coca Cola ile mahkememiz devam ediyor. ?u anda dava Yarg?tay’dad?r. Coca Cola, Ulusal medyay? tamamen susturdu. Rekl?m alamam diye Tv ve gazeteler korkular?na haber yapam?yorlar. Param olsa R?YA REKL?M SENARYOLARIMI ?ALANLARIN hepsini mahkemeye veririm. En son UFO K?bus Rekl?m Senaryomu kopyalad?. Param olmad??? i?in mahkemeye veremiyorum. Tv rekl?m ajans? ar?yorum. Tan?d???n?z bir rekl?m ajans?nda arkada??n?z varsa, deste?inizi bekliyorum.

ACUN ILICALI-SOBA ZEH?RLENMES?N? V?D?V?DO’DA SEYRETMEK ?STERSEN?Z TIKLAYINIZ!

http://www.vidivodo.com/153857/sessiz-olum

E?er ili?im ?al??m?yorsa, internet taray?c?n?z?n adres ?ubu?una kopyalay?n?z.

Noter Onayl? R?ya- Samanyolu Macerac?y? Seyretmek ?ster misiniz?
GOGLE’YE KTUNNEL.COM YA DA Z.TUNNEL.COM YAZ A? BEG?N BROWS?NG’? TIKLA.
BO? ALANA HASAN SANCAK YAZ.TIKLA VE SEYRET.

http://www.youtube.com/watch?v=EpkDzSi0xAY

AIDS-C?PS-COLA-??K?-KENE-MAGANDA DEH?ET?-S?GARA-KUMAR-TER?R?N… Toplum ?zerindeki olumsuz etkilerini anlatan k?sa filmler ?ekip, video sitelerine g?nderece?im. ?lk k?sa filmim de SOBA ZEH?RLENMES? ?zerinedir. V?D?VODO, MYNET, P?KN?KTUBE, AKILLI TV, VE YOU TUBE’ye dekoydum.. K?sa filmlerimin kamuoyu ile payla??lmas? i?in destek verir misiniz?

ALTERNAT?F REKL?M SENARYOLARI YAZIYORUM
Tv Rekl?m Senaryo Yazar?y?m. ?al??abilece?im Rekl?m Ajanslar? Firma Ve ?irketler Ar?yorum.

ORADA K?MSE VAR MI? SES?M? DUYAN VAR MI?

H?R,BA?IMSIZ,ONURLU,Y?RE?? YETEN MEDYA ARIYORUM!..
KALEM?N?, RUHUNU, BEDEN?N?, D???NCES?N? SATMAYAN, PARANIN K?LES? OLMAYAN BASIN MENSUBU ?SEN?Z,SES?ME SES VER?N?Z..

Para ve rekl?m ile-T?rk Bas?n? susarsa
Yurdumuz elden gider-ne mal kal?r ne yasa

Hasan Sancak

Kamuoyunda bilen ve bilmeyen de konu?maktad?r.
Noter Onayl? R?ya bir Tv reklam senaryosudur. TUNCAY ?Z?LHAN g?c?yle, b?t?n ulusal bas?n? susturmu?tur. Televizyonlar, gazeteler, yazarlar… Bu haberimi rekl?m alamam korkusuyla yapamamaktad?rlar. Bu yaz?m ve bas?n?m?z?n arac?l???yla Tuncay ?zilhan’a bir ?a?r?da bulunmak istiyorum. Kendine g?veniyorsan, r?ya rekl?m senaryosunu kullanmad?k diyorsan, kar??ma gel! Bas?n? susturaca??na, oraya buraya telefon a?aca??na istedi?in bir televizyonda biz, Noter Onayl? R?ya Reklam Senaryosunu kullanmad?k, de. Diyemezsin. ??nk? Noter Onayl? R?ya Rekl?m Senaryosu, 1 Aral?k 2000’de notere yaz?l? metin h?linde onaylat?lm??t?r.5 sene sonra Coca Cola r?ya reklam senaryomun ayn?s?n? d?nyada ve T?rkiye’de ulusal televizyonlar?n reklam ku?aklar?nda oynatm??t?r. Kanal D’de program yapan Beyaz?t ?zt?rk korkusuna beni canl? yay?na ba?latamam??t?r. Beni 3 sefer telefonla aray?p, canl? yay?na alaca??z diyen kendisidir. Kanal D’de program yapan Esra Ceyhan’da canl? yay?na gel demesine ra?men, y?netim taraf?ndan susturulmu?tur. Flasha Tv Can?m T?rkiye Program? Ala?am’a gelip ?ekim yapmas?na ra?men yay?nlayamam??t?r. SAMANYOLU TELEV?ZYONU MACERACI PROGRAMI SUNUCUSU MURAT YEN? beni 9 dakika g?stermi?tir. Kendisine sayg? ve sevgilerimi sunuyorum. Konu ile ilgili g?r?nt? a?a??dad?r.

2000 y?l?nda haberim T?rkiye’de fla? haber olarak d?nyaya duyurulmu?tur. ?imdi ise reklam alamam korkusuyla b?t?n ulusal medya susmaktad?r. Hani siz h?rd?n?z? Hani ba??ms?zd?n?z? O zaman telefon ve mailleri ni?in veriyorsunuz? Bize ?uralardan ula?abilirsiniz, diyorsunuz. Gazeteci Sava? Ay, At?f Bir, Ali Saydam, Ali K?rca, G?ne? Tulga… Y?zlercesi susmu?tur. T?rkiye’de haber konusu olabilmek i?in 9.kat ya da Bo?az K?pr?s?ne’ mi ??kmak gerekir? Ben, ?imdi buraday?m. Canl? yay?na ba?lan?p, gelmezseniz kendimi a?a?? atar?m demem mi gerekir? B?yle bir haber anlay??? nerede g?r?lm??t?r? ?nsanlar d?nyada para i?in mi ya?arlar? Ya insan?n onuru ne olacak? Hasan Sancak emekli bir ??retmendir. Ayn? zamanda da 24 senedir bas?n?n i?indedir. ??in ilgin? taraf? da 2000 y?l?nda notere onaylatt???, d?nyada sadece kendisine ait olan r?ya rekl?m senaryosunun Coca Cola taraf?ndan kullan?ld???n? a??klamaktad?r. R?ya rekl?m senaryolar?m ?al?nmam?? olsa, her ak?am bir televizyonda olurdum. O,sadece hakk?n? aramaktad?r. Aramayay?m m?? Benim buradaki ger?ek sitemim, medya patronlar?nad?r. T?rkiye’de yazma deniyorsa yaz?lmamaktad?r.

Ba?bakan?n Samsun Mitingi, Do?ru Yol Partisi Eski Genel Ba?kan? Mehmet A?ar ve ?brahim Tatl?ses’in Samsun 19 May?s Belediyesinin A??l???, Nimet ?ubuk?u, Anavatan Partisi Genel Ba?kan? Erkan Mumcu K?lt?r ve Turizm Bakan? ve Parti Genel Ba?kan? iken, K?lt?r Bakan? Atilla Ko?…Hepsini de Samsun’da yakalad?m. Benimle hi? birisi ilgilenmedi. K?lt?r ve Turizm Bakan? Atilla Ko? “R?yalar?n? ?alanlar? Sak?n Affetme.”Sana destek olaca??m, dedi. Ankara’ya gitti. Beni unuttu. Devlet Bakan? Nimet ?ubuk?u ve b?t?n bas?n?n huzurunda, ben senin derdini biliyorum. Yar?n gel seni iki saat dinleyeyim diyen ve beni Samsun B?y?k?ehir Belediye Ba?kanl???ndan Genel Sekreter Kenan ?ara’ ya kovduran Yusuf Ziya Y?lmaza’ a ne demeli? ?nsan verdi?i s?z? tutmaz m?? Bu bir de Samsun B?y?k?ehir Belediye Ba?kan? ise… Gazete k??e yazarlar?m?z k??elerinde bunu Yusuf Ziya Y?lmaz’a soru sorup, cevap veriniz diyebilirler mi? Ba?kan Yusuf Ziya Y?lmaz ve Kenan ?ara benden ?nce ahrete g??erseler… Hakk?m? helal etmiyorum… Diye sizlere mail g?nderece?im. Bu haberimi sadece Samsun yerel Man?et Gazetesi ?? g?n man?etten verdi. Binlerce mail g?ndermeme ra?men yazarlar bile k??elerine alamad?lar. H?r, ba??ms?z, onurlu, y?re?i yeten, paran?n k?lesi olmayan bas?n mensuplar? muhakkak sesimi duyacakt?r. Onlar?n hepsine sayg? ve sevgilerimi sunuyorum. Daha h?r ve ba??ms?z bir medyan?n T?rkiye’de olu?mas? dile?iyle… Sayg? ve sevgilerimi sunar?m.
Sayg?lar?mla.

A?a??daki reklam senaryosu d?nyadaki ilk notere onaylat?lan ger?ek r?ya reklam senaryosudur. Bunun d?nyada e?i ve benzeri yoktur.1 Aral?k 2000 de notere onaylat?lm??t?r. Coca Cola taraf?ndan d?nyada ve T?rkiye’deki ulusal kanallarda 5 sene sonra ‘ D?nyada Kalan Son Coca Cola Reklam Filmi’ olarak aynen g?sterilmi?tir.

?LEMDE ?LK VE TEK
D?NYADA E?? VE BENZER? YOK
NOTER ONAYLI R?YA
BU YAZININ TAMAMI ALA?AMLI HALK ?A?R? REKL?M YAZARI E?IT?MC?-GAZETEC? HASAN SANCAK'A A?TT?R. D?ZENLEME ?EKL?NDE ?FADE TESB?T TUTANA?I

?ki bin y?l? Aral?k ay?n?n birinci g?n?d?r. 1.12.2000 A?a??da m?h?r ve imzas? bulunan, ben Bafra 2. Noterli?i N?LG?N KURT ?ak?rmahmut ?? han? Kat:1 Bafra adresindeki dairemde g?rev yaparken, yan?ma gelen ve g?sterdi?i Ala?am n?fusundan
YEN?LEME nedeni ile verilen 22.08.1989 g?n ve V01-985727 numaral? foto?rafl? n?fus c?zdan? kimli?ine g?re Samsun ili Ala?am il?esi Yeni cami Mah. N?fusunda 008,5 cilt 16 sayfa 290-7 k?t?kte kay?tl? olup, baba isminin Yakup, anne isminin Emine oldu?u ve 1956 tarihinde do?du?u anla??lan ve h?len Yeni cami Mah Ala?am adresinde oturdu?unu ve okuryazar oldu?unu s?yleyen HASAN SANCAK D?zenleme ?eklinde bir ifade TESB?T TUTANA?I tanzimini istedi. Kendisini yukar?da yaz?l? h?viyet ile tan?d???m gibi, bu i?i yapma yetene?inin bulundu?unu ve okuryazar oldu?unu g?rd?m. Bunun ?zerine ?u suretle s?ze ba?lad?. A?a??da anlat?lan r?ya yaz?s? hi?bir bilgisayar-?nternet-buzdolab?-s?per market vb. ?irketi taraf?ndan tamam? ya da bir b?l?m? sahibinden izin al?nmadan televizyon, radyoda... Rekl?m h?line getirilerek seslendirilemez, oynanamaz, oynat?lamaz ve yay?nlanamaz.

R?YAMDA G?RD???M D??

Konu: R?yamda karn?m?n zil ?ald???n? fark ederek uyand?m. Saat gece 03.00'd?. Yataktan kalkarak mutfa?a gittim. Buzdolab?n?n kapa??n? a?t?m. ??erisinde yiyecek arad?m. Ne yaz?k ki buzdolab?nda ve evde yiyecek nam?na hi?bir ?eyin olmad???n? g?rd?m. A?l?ktan ayakta duracak derman?m kalmam??t?. Su ile kar?n doyurulmaz diyordum, birden akl?ma misafir odas?ndaki bilgisayar?m geldi. Hemen misafir odas?na ko?tum. Bilgisayar?m? a?t?m, bilgisayar faresini elime alarak, ?nternet'e ge?tim. B?y?k bir market aramaya ba?lad?m. Uzun u?ra?lardan sonra kar??ma ?nternet'te b?y?k bir s?per market ??kt?. Reyonlarda ne yoktu ki, tavuk, peynir, zeytin, sucuk, past?rma... Can?m?n ?ekti?i hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin ?zerine teker teker getirerek bir bir t?klad?m. Her t?klad???m yiyecek benim buzdolab?na ?stten dolmaya ba?lad?. Buzdolab?n? s?per marketten a?z?na kadar doldurdum. Sevincimden havalara z?pl?yordum. Kendi kendime bolluk ne g?zel ?ey diyordum. Birden akl?ma bu yiyeceklerin paras?n? vermedi?im geldi. Doldurdu?um o yiyeceklerin hesab?n? yapmaya ba?lad?m. Ortaya ??kan toplam rakam?n maa??m? kat kat a?t???n? g?rd?m Han?m?n seslenmesiyle tatl? d??ten uyand???m zaman durmadan elimin a?z?ma gitti?ini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir h?l ald???n? g?rd?m... Yaz?lan bu tutanak okunmas? i?in kendisine verildi. Okudu. Yaz?lanlar?n hakiki arzular? oldu?unun bildirilmesi ?zerine alt? taraf?m?zdan imzaland? ve m?h?rlendi.

1 ARALIK 2000
?ki bin y?l? Aral?k ay?n?n birinci g?n?
T.C.
BAFRA ?K?NC? NOTER?
N?LG?N KURT
RESM? M?H?R VE ?MZA
ASLININ AYNIDIR
NO:1 6 8 6 2
1 ARALIK 2000

NOTER ONAYLI R?YAM ?LE COCA COLA’NIN BENZERL?KLER?

Coca Cola'n?n Nisan 2005'te ayn? anda d?nya ve T?rkiye'de ulusal kanallar?n rekl?m ku?aklar?nda yay?nlanan rekl?m?n? seyretmi?sinizdir. Benim r?yamla ilgili benzerliklerini sizin bilgilerinize de sunuyorum.

Coca Cola rekl?m?nda d?nyada tek olan son ?i?e de?il, son kalan r?yan?n kendisidir. Coca Cola de?ildir. R?ya olmadan bu isim bir anlam ta??maz. O r?ya da d?nyada 6 milyar insandan sadece ?ahs?ma ait olan Noter Onayl? R?ya Rekl?m Senaryosudur.

Noter Onayl? R?ya isminden de anla??laca?? gibi bir r?ya rekl?m senaryosudur.
Coca Cola'n?n rekl?m senaryosu da bir r?ya rekl?m senaryosudur.

Noter Onayl? R?ya Rekl?m Senaryosu 1 ARALIK 2000’de yaz?l? metin halinde notere onaylat?lm??t?r. Coca Cola Nisan 2005'te, R?ya Rekl?m Senaryomdan 5 sene sonra d?nyadaki ve T?rkiye’deki ulusal televizyonlar?n rekl?m ku?aklar?nda reklam senaryosunu g?stermi?tir.

Ben, yatt???m yerde(yatakta) r?ya g?rmekteyim.
Coca Cola'daki gen? de yatt??? yerde(koltukta) r?ya g?rmektedir.

Ben, r?ya g?rd???m yataktan aya?a kalkmaktay?m.
Coca Cola'daki gen? de yatt??? yerden,koltuktan aya?a kalkmaktad?r.

Ben, yataktan kalkt?ktan sonra y?r?yorum.
Coca Cola’daki gen? de y?r?mektedir.

Ben yataktan kalkt?ktan sonra bir ?ey aramaktay?m.
Coca Cola'daki gen? de bir ?ey aramaktad?r.

Ben, yataktan kalkt?ktan sonra a?l?k ihtiyac? oldu?um anla??lmaktad?r.
Coca Cola'daki gencin de susuzluk ihtiyac? oldu?u anla??lmaktad?r.

Ben, a?l?k ihtiyac?m? kar??lamak i?in buzdolab?n?n kapa??n? a??p yiyecek ar?yorum.Coca Cola'daki gen? de buzdolab?n?n kapa??n? a??p i?ecek aramaktad?r.

Ben, buzdolab?n?n i?inde yiyecek bulam?yorum.
Coca Cola'daki gen? de buzdolab?n?n i?inde i?ecek bulamam??t?r.

Ben, buzdolab?n? kapatt?ktan sonra yiyecek aramam devam etmektedir.
Coca Cola' daki gencin de i?ecek aramas? s?rmektedir.

Ben, a?l???n? gidermek i?in d?kk?n ar?yorum.
Coca Cola’daki gen? de d?kkan aramaktad?r.

Ben, d?kk?n bulmak i?in bilgisayar?m? a??p ?nternete ge?iyorum.
Coca Cola’daki gen? de, be? sene sonra (bilerek) teknolojiyi kullanmay?p, y?r?yerek
D?kk?n bulmak i?in, i?ecek aramaktad?r.

Ben,Internet ?zerinden yiyecek arama m?cadelemi s?rd?rmekteyim..
Coca Cola'daki gen? de y?r?yerek ?e?itli d?kk?nlara i?ecek sormaktad?r.

Ben, u?ra?lardan sonra hem yiyece?e hem de i?ece?e ula?maktay?m.
Coca Cola'daki gen? de uzun u?ra?lardan sonra i?ece?e ula?maktad?r.

B?t?n bunlar?n sonucunda iki r?ya rekl?m senaryosunda da bunun bir r?ya oldu?u g?r?lmektedir.

Ben, r?yan?n sonunda g?rd???m r?yadan uyanmaktay?m.
Coca Cola rekl?m senaryosunda da gen? g?rd??? r?yadan uyanmaktad?r.

Benim g?rd???m ve notere onaylatt???m r?ya reklam senaryosunun e?i,benzeri yoktur ve alemde tektir.Coca Cola’daki r?ya reklam senaryosunda da d?nyada tek bir Coca Cola ?i?esinin kald???n? s?ylemektedir.

HASAN SANCAK
ALA?AMLI HALK ?A?R?
REKL?M YAZARI
(E??T?MC?-GAZETEC?)

Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder     Mu?la Dat?a Hac? Bekta? Veli Anadolu K?lt?r Vakf? Forumu Forum Ana Sayfa -> Mizah G?lmece Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız