Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı  Forumu  Forum Ana Sayfa Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Forumu

( YOLUMUZ İLİM , İRFAN VE İNSANLIK SEVGİSİ ÜZERİNE KURULMUŞTUR ! )

SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Ve Datça Rekorlar kitabında!

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder     Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Forumu Forum Ana Sayfa -> Vakfımıza Gönül Verenler
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Datça Hacibektas
Site Admin

MesajTarih: Sal Ksm 03, 2009 1:19 pm    Mesaj konusu: Ve Datça Rekorlar kitabında! Alıntıyla Cevap Gönder

Ve Datça Rekorlar kitabında!

Bahçetepe, Norveçli Narve Larett’in 2006 Kasım’ında Oslo’da kırdığı dünya rekorunu Datça’da yaptığı denemede çok farklı biçimde geride bıraktı. Narve Laret 2006 Kasım ayında 16 saniyede 90 beton blok kırmıştı. Ali Bahçetepe ise 24,28 saniyede 120 blok kırarak inanılması güç bir rekora imza attı. Rekor denemesine GUINNESS Rekorlar Kitabı temsilcisi Kell Garrett, Tekvando Federasyonu İstanbul il temsilcisi Hüseyin Ekinci, Muğla İl Temsilcisi Emine İpek ve Tekvando Federasyonu Hakem Komisyonu Başkanı Necmettin Özel de katıldı. Ali Bahçetepenin rekor denemesinin başarıyla sonuçlanması üzerine Datça Belediye Başkanı Erol Karakullukçu denemede hazır bulunan Federasyon temsilcileri ve GUINNESS hakemine birer teşekkür plaketi verdi.

Ali Bahçetepe rekoru kırdıktan şunları söyledi: Önemli olan ahlaki rekoru kırmaktır. Benden önce rekoru kıran 16 saniyede 90 blok kırmıştı, ben ise 24 saniyede 120 blok kırdım ve rekoru geçtim. Ben bayrak için bu denemeyi yaptım ve başardım. Ben bu rekor denemesi için 2004 ve 2005 yıllarında da kişisel olarak başvuruda bulunmuştum ama cevap alamamıştım. Bu kenz Datça Belediyesi desteğinde yaptığım başvuru sonucunda GUINNESS Rekorlar Kitabı başvurumu kabul ederek temsilci gönderdi ve rekoru gerçekleştirdim.” Bahçetepe rekor denemesinin başarıya ulaşmasından sonra ilk kez eşi ve öğrencileri tarafından kutlandı.

GUINNESS Rekorlar Kitabı temsilcisi Kelly Garrett ise “pek çok rekor denemesinde görev yapmış olmama rağmen o kadar heyecanlandım ki kalbim yerinden fırlayacak sandım” diye konuştu.

Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder     Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Forumu Forum Ana Sayfa -> Vakfımıza Gönül Verenler Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız