*

Vakıf Hakkında

Datça

Hacı Bektaş Veli

Alevilik

KÜLTÜREL

* GÜNÜN SÖZÜ *
* SON DAKİKA *
Allahın Aslanı Hz. Ali 

Allah'ın aslanıydın karanlıklar devrinde. 
Sonra nur olup parladın âlemde. 
Bu gün; 
Bitmeyen bir enerjisin 
Semah eden gönüllerde, 
'Barış, sevgi, kardeşlik' diyen her dilde.

Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı online ziyaretçi
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İstanbul (Okmeydanı Cemevi) 8.Olağan Genel Kurulu Yapıldı!

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Okmeydanı Şubemizin 8. Olağan Genel Kurulu Yapıldı, Kamil AYKANAT 3. Defa Seçilerek Güven Tazeledi

Aralarında Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Başkanı Murat Yıldırım, Sivas İmranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma Ve Kültür Derneği Başkanı Ekrem Yıldırım'ın da bulunduğu üyeler ve misafirlerin katılımı ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Okmeydanı Şubemizin 8. Olağan Genel Kurulu Yapıldı, Kamil AYKANAT 3. Defa Seçilerek Güven Tazeledi!

21 Şubat 2010 tarihinde yapılan 8. Olağan Genel Kurula üyelerin yaklaşık tamamı, üyeler dışında misafir olarak çok sayıda canlarımız süreci izlemek için hazır bulunduğu genel kurul 2 listeden oluştuğundan dolayı rekabet ve heyecan içerisinde gerçekleşmiştir.

Saat:10.00 da başlayan genel kurulda Şube başkanı Kamil Aykanat’ın açılış konuşmasından sonra Vakıf Genel Merkez Başkanı Ercan Geçmez yaklaşık 1.5 saat süren uzun fakat kapsamlı konuşmasında, vakıf çalışmalarını, Alevi örgütlerimizin mücadele seyrini ve önümüzdeki süreçle ilgili öngörülerini anlattı.

Daha sonra genel kurula katılan Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Tekin Özdil de hükümetin Alevi çalıştayı hakkında kısa bir değerlendirme yaptı ve alevi örgütlenmesinin geldiği noktada yapılması gerekenleri ve siyasetle ilişkilendirmedeki tehlikeleri işaret etti. Raporlar üzerinde müzakerelerde hararetli konuşmalar yapıldı. Bu tartışmalar aslında üyelerin örgütlenmelerine ve kurumlarını da sahiplendiğinin göstergesidir.

Genel Kurulda bir konuşma yapan Baba Mansur Ocağı Dedesi Kamber Gülsoy "Gençlerimizin iyi eğitimli, özgüvenli, hoşgörülü, kültürlü, sorumluluk duygusu yüksek, “laik demokratik Cumhuriyetimizin birikimlerini, Atatürk ilke ve devrimlerinin özünü, insanlığın yüksek ahlaki değerlerini” içtenlikle özümseyen, özgür bireyler olarak yetişmesi; geleceğimiz, onların özgürlüğüne, eğitimine ve başarısına bağlıdır." Diye konuştu.

Seçime iki liste ile girildi. Listenin birinin başında Kamil Aykanat ikinci listenin başında ise Kazım Sizer ve daha önce başkanlık yapan isimlerinde bulunduğu blok liste vardı. Çekişmeli geçen oylama sonucunda 264 oy kullanılıp bunların 262 si geçerli oy olup 2 tanesi geçersiz çıkmıştır. Oy sayım sonucunda 146 oy ile Kamil Aykanat ve listesi seçimi kazandı. Seçim sonuçları açıklanana kadar binlerce insan salonu terk etmeden beklemesi üyelerin ve Alevi kimlikli insanların vakfa olan ilgisi ve sahiplenmesinin de göstergesiydi.

Bu seçim İstanbul’un en saygın ve güçlü Alevi örgütlenmelerinden biri olan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Okmeydanı Şubesinin çalışmalarının ve hizmetlerinin çıtasını yükselteceğinin göstergesidir.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İstanbul Şube Yönetim Kurulu


Resimleri büyük görmek için lütfen reimin üzerine tıklayınız...
 Ekrem Yıldırım, Kanber Gülsaoy, Murat Yıldırım!  Resmi büyük görmek için lütfen tıklayınız... Ekrem Yıldırım, Kanber Gülsaoy, Fatma Tokgöz!  Resmi büyük görmek için lütfen tıklayınız... Ekrem Yıldırım, Kanber Gülsaoy, Fatma Tokgöz, Murat Yıldırım!  Resmi büyük görmek için lütfen tıklayınız...
 Okmeydanı Hacıbektaş Vâkıfın 8. Olağan Kongresinde Genel Başkan Ercan Geçmez Ve Okmeydanı Şubesi üyesi Ve Baba Mansur Ocağı Dede Soyunda Kamber Gülsoy’un konuşma resimleri!   Resmi büyük görmek için lütfen tıklayınız... Okmeydanı Hacıbektaş Vâkıfın 8. Olağan Kongresinde Genel Başkan Ercan Geçmez Ve Okmeydanı Şubesi üyesi Ve Baba Mansur Ocağı Dede Soyunda Kamber Gülsoy’un konuşma resimleri!   Resmi büyük görmek için lütfen tıklayınız... Okmeydanı Hacıbektaş Vâkıfın 8. Olağan Kongresinde Genel Başkan Ercan Geçmez Ve Okmeydanı Şubesi üyesi Ve Baba Mansur Ocağı Dede Soyunda Kamber Gülsoy’un konuşma resimleri!   Resmi büyük görmek için lütfen tıklayınız...

Hürriyet Ege Gazetesi Haber Kaynağı ve Detayı için lütfen Tıklayınız!
Yarımada Gazetesi Haber Kaynağı ve Detayı için lütfen Tıklayınız!
Alevi Haber Ajansı ve Detayı için lütfen Tıklayınız!