*

Vakıf Hakkında

Datça

Hacı Bektaş Veli

Alevilik

KÜLTÜREL

* GÜNÜN SÖZÜ *
* SON DAKİKA *
* PİYASALAR *
Allahın Aslanı Hz. Ali 

Allah'ın aslanıydın karanlıklar devrinde. 
Sonra nur olup parladın âlemde. 
Bu gün; 
Bitmeyen bir enerjisin 
Semah eden gönüllerde, 
'Barış, sevgi, kardeşlik' diyen her dilde.

Bahadun Köy Derneğimizin Resmi YouTube Sayfası Datça Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'mızın Resmi Twitter Sayfası Datça Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'mızın Resmi Facebook Sayfası Datça Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'mızın RSS Sayfası Datça Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'mızın Blogger Sayfası Datça Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'mızın Video Portalı Datça Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'mızın Haber Portalı
Muğla Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı online ziyaretçi

Alevi İnanç Önderlerinin bir çatı altında toplanma kararı Okmeydanı Cemevi'nde Alındı!

   * Foto Galeri ve Slayt ( 1 ) İçin Tıklayınız! >>

   * Foto Galeri ve Slayt ( 2 ) İçin Tıklayınız! >>

5 Mart 2011 cumartesi günü Hacı Bektaşi Veli Anadolu kültür Vakfı Okmeydanı Cemevi'nde yapılan toplantıda;

Alevi İnanç Önderlerinin bir çatı altında toplanarak alevi inancının sorunlarının ve ihtiyaçlarının tespit edilip, tek bir çatı altında çözümler üretilmesi ve birlikte hareket edilmesi yönünde adım atıldı.

Bugün yapılan toplantı Türkiye genelinde gerçekleştirilen 7. toplantı oldu. Velayettin ULUSOY’ un öncülük yaptığı bu toplantıların devam edecek ve son toplantı Nevşehir'deki Hacı Bektaş-ı Veli dergâhında gerçekleştirilecek olup, sonuç bildirisi orda yayınlanacaktır.

Bugünkü toplantıya Okmeydanı Cemevi Başkanı Kamil AYKANAT, toplantının sunumunu yapan Ali KENANOĞLU, Dertli Divani, Tolga SAĞ, Adil Ali ATALAY, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Başkanı Murat YILDIRIM, Alevi Bektaşi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kazım GÜVERCİNOĞLU ile İstanbul'daki birçok kurum ve kuruluşun başkanları ile inanç önderleri katılmışlardır.

RESİM GALERİSİ

   * Foto Galeri ve Slayt ( 1 ) İçin Tıklayınız! >>

   * Foto Galeri ve Slayt ( 2 ) İçin Tıklayınız! >>