Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ziyaretçi Defteri

Anasayfa  | Mesaj Yaz  | Defteri Oku   |  Eski Defterimiz    |  Haber Portalımız   

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Tarih:  2016-09-21 16:09:15
Kimden:  ???
Konu:  Zeytinyağı Kuru İncir Kürü ile gelen şifa
Mesaj:  Zeytinyağı Kuru İncir Kürü ile gelen şifa
Zeytinyağında beklettiğiniz kuru incirin inanılmaz faydası.. Doğal ve saf zeytinyağında 1 gün boyunca beklettiğiniz incir o kadar faydalı ki..

Öksürük ve Astım Hastaları İçin Zeytinyağı ve İncir Mucizesi
Öksürük ve astım hastaları doğal ve saf zeytinyağında bekletilmiş 2 adet kuru inciri sabah öğünlerinden önce tüketilmesi önerilmektedir.

Bu şekilde bu kürün en az 6 ay boyunca devam ettirilmesi gerekmektedir. Hiç ara vermeden uygulan bu formül astım ve öksürük problemi olanlar için inanılmak bir tedavi yöntemidir. Mutlaka uygulanması tavsiye edilmektedir.

Yalnızca öksürük ve astım hastaları için değil akciğer hastalıklarında da önerilen bir formüldür. Zeytinyağı incir mucizesinin bir diğer faydası ise erkeklerde sperm artırıcı etkisinin olmasıdır. Yalnızca erkeklerde değil bu karışımın kadınlarda da doğurganlığı artırıcı etkisi vardır.
İncirin faydaları arasında bilindiği üzere mideyi çalıştırması, bağırsakları yumuşatması ve sinir sistemini olumlu etkilemesi bulunmaktadır. Bunların dışında incir ağacının dallarındaki süt sayesinde siğillerden de kurtulmanız mümkün..
Zeytinyağı İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Bu kürün hazırlanışı ve uygulanışı oldukça kolay. Öncelikle 2 adet inciri 1 gün öncesinden saf zeytinyağının içerisine koyuyoruz ve 1 gün bekletiyoruz. 1 gün sonrasında incirleri içerisinden çıkarın ve hemen tüketin. Ardından yeni incirlerinizi yediklerinizin yerine koyun ve tekrar 1 gün bekletin. Bu kürün sağlıklı sonuçlar vermesini istiyorsanız mutlaka 6 ay boyunca düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Süre uzun geldiği için bu kür size zor gözükebilir fakat hazırlaması kolay olduğu için kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Yalnızca incirleri unutmamanız gerekmektedir
Tarih:  2014-04-25 08:14:50
Kimden:  DATÇA HACIBEKTAŞ VAKFI
Konu:  23 NİSAN BAYRAMINI KUTLAMA MESAJI
Mesaj:  HACI BEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI DATÇA ŞUBESݒNİN 23 NİSAN BAYRAMINI KUTLAMA MESAJI

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı egemenliğin ulusta olduğu düşüncesinin kabul edildiği gündür. Çocuk bayramımızdır. Yarının büyükleri olan çocukların bayramıdır. Türkiye’nin milli bayramıdır. 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve dolayısıyla da halkın yönetime tam anlamıyla hakim olmasının ilk günü olduğu için ulusal egemenlik açısından da önemli bir anlam taşır.

Mustafa Kemal ATATÜRK çocuklara şöyle sesleniyor:
’’Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.’’

Bizde Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi olarak; 23 Nisanların daha da görkemli kutlanmasını, egemenliğin gerçekten halk tarafından kullanılmasını diliyoruz.
Tüm Ulusun, özellikle çocukların bu günü candan kutluyoruz.

Murat Yıldırım
HBVAKV DATÇA ŞUBESİ
Başkanı

Tarih:  2014-01-01 13:04:17
Kimden:  HACI BEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI DATÇA ŞÜBESI (...)
Konu:  YENİ YİL
Mesaj:  2014 YILININ INSANLIĞA BARIŞ HUZUR MUTLULUK SEVGİ HOŞ GÖRÜ GETİRMESİNİ, KİMSENİN KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDİĞİ HIRSIZLIĞIN YOLSUZLUĞUN OLMADIĞI KUL HAKININ YENMEDİĞİ ADALET VE DEMOKRASİNİN Bİ GÜN HERKESE LAZIM OLCAĞI İNANCI İLE HERKESIN YENİ YILINI KUTLARIZ H. B. V. A. K. VAKFI DATÇA ŞUBESI YÖNETIM KURULU
Tarih:  2013-11-18 12:18:27
Kimden:  Datça Hacıbektaş Vakfı
Konu:  Datça'da Aşure Lokması etkinliği Yapıldı.
Mesaj:  Datça'da Aşure Lokması etkinliği Yapıldı.

"Aşure Lokmamız Hak Yolunda Kabul Ola!"

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi, 12 günlük Muharrem Orucunun ardından Aşure Lokması etkinliği düzenledi.

16 Kasım 2013 Cumartesi Aşure günü Lokması açılış ve sunumunu Ali Asker Akay,

günün anlam ve önemini şube başkanı Murat Yıldırım,

dua ve sunumunu kurum dedesi Nihat Yoleri,

deyiş ve Duaz-ı İmamları dede ve zakir Ali Ekber Taşdelen yaptı.

Aşure günü etkinliğine; Datça belediye başkan yardımcısı Sami Bircan,

Datça emniyet müdürü Mustafa Memiş,

Datça ilçe milli eğitim müdürü Nuray Kabaş,

Datça beldiye meclis üyeleri İnci Bilgin, ismail Sönmez, Orhan Keskinsoy,

Mülkiyeliler Birliği Başkanı Aydın Erdoğan,

CHP Datça Belediye Başkan Aday Adayları Timur Kabaklarlı, Cumur Yaka, Nazmiye Halvaşi, Ali Bahçetepe, Halim Karaman, Devriş Aslan,

CHP Datça ilçe yönetimi,

AKP Datça ilçe başkanı Sedat Deniz,

İşçi Parti Datça ilçe yönetimi

ve çok sayıda Datça’lı canlar katıldı.
Tarih:  2013-11-08 12:42:56
Kimden:  Datça Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı
Konu:  Yassı Matem Oniki İmamlar Orucu
Mesaj:  Muharrem Ayı Yassı Matem Oniki İmamlar Orucu Başladı

* Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Cemevi Muharrem Ayı Yassı Matem Oniki İmamlar Orucu oruç açma lokması ve yemeği, 4 Kasım 2013 Pazartesi günü itibari ile kurum Dedemiz Nihat Yoleri’nin Gülbenkleri ve duaları ile her akşam canlar Kerbela Şehitleri’ni anıyor.

* Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Cemevi Muharrem Ayı Yassı Matem Oniki İmamlar Orucu oruç açma lokması ve yemeğine 6 Kasım 2013 Çarşamba günü akşamı Datça CHP İlçe Başkanı Mustafa Öztürk, Başkan Yardımcısı Ali Ekber Taşdelen ile Datça Havadis Gazetesi Muhabiri Alev Ekebaş katılarak Muharrem Ayı hakkında bilgi aldılar.

* 12 İmamlar’ın ve Kerbela Şehitleri’nin yasını tuttuğumuz bugünlerde, Hz. Hüseyin’in haksızlığa karşı direnen, zalimin önünde eğilmeyen başı olabilmek, bu inançlı ve onurlu duruşu gelecek kuşaklara taşıyabilmek umudu ile; çokluk içinde birliğin güzel bir örneği olarak dağıttığınız Aşurenin tüm insanlığın birliğine vesile olmasını ve kabulünü niyaz ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

* Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Yönetimi
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
[ Yeni Kayıt ]   [ Yönetici ]